wtorek, 4 grudnia 2012

Ścieg dżersejowy


 Ścieg dżersejowy zwany także pończoszniczym powstaje, gdy w robótce przerabiamy naprzemiennie rząd oczek prawych a następnie rząd oczek lewych.

Rząd 1 - wszystkie oczka prawe
Rząd 2 - wszystkie oczka lewe

Kontynuujemy do uzyskania interesujacej nas długości

Pomocne linki:

http://dzianarobota.blogspot.com/2012/12/jak-zaczac-robic-na-drutach-petelka_2.html
http://dzianarobota.blogspot.com/2012/12/nabieranie-oczek.html
http://dzianarobota.blogspot.com/2012/12/oczka-prawe.html
http://dzianarobota.blogspot.com/2012/12/oczka-lewe.html
http://dzianarobota.blogspot.com/2012/12/zakonczenie-robotki-zamykanie-oczek-na.html

8 komentarzy:

 1. Właśnie dziś odkryłam Twoją stronę!!! Jest niesamowita! W końcu dowiedziałam się co to oczka prawe a co lewe. No i nauczyłam się dziś robić ścieg dżersejowy. Nie sądziłam, że dam rade :) gdyż z oczkami lewymi trochę gorzej mi idzie niż z prawymi. Dziękuję za tak dokładny opis!!! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba większość ludzi ma większy problem z oczkami lewymi niż prawymi, ale to wszystko jest kwestia wprawy :) Jeżeli potrafimy już zrobić ścieg dżersejowy, to i inne ściegi nie wydają się takie trudne. Wiele interesujących ściegów to jedynie kombinacja oczek lewych i prawych.

   Dziękuję za tak ciepły komentarz :) Bardzo się cieszę, że strona się spodobała :)

   Usuń
 2. a ja mam właśnie na odwrót, oczka prawe idą szybciutko, mimo że kilka pierwszych było mozolne do nauczenia, a w lewych mimo, że prościej je wykonać, to często zapominam zdjąć oczko z lewego druta i wychodzą mi takie brzydkie błędy. Da się jakoś naprawić coś takiego w trakcie robótki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeżeli nie zdejmiemy oczka z lewego drutu to zapewne będziemy je przerabiać ponownie, co spowoduje że na drucie pojawią się dodatkowe oczka, tylko bardziej ścisłe. Myślę, że najlepiej jest jednak spruć robótkę do miejsca błędu i przerobić ponownie. Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Świetne porady! Majster Drucik zna się na rzeczy:) Cieszę się, że mogę się uczyć od najlepszych:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie do Mastera Drucika, otóż chciałam sama wykonać szalik który będzie podobny do wzoru tych szalików gryffindoru z HP{z tych wszystkich części filmowych, na pewno wiesz o co mi chodzi ;) } kupiłam już włóczkę ale nie wiem jakim stylem ten szalik wykonać, myślałam właśnie nad dżersejowym ale w końcu sama nie jestem pewna. Mam nadzieję że mi pomożesz co do wzoru, z góry dziękuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wnioskując po zdjęciach tych szalików w Internecie to rzeczywiście jest to dżersej :) pozdrawiam

   Usuń
 5. Świetny wpis! Rewelacyjnie wszystko tłumaczy! Ja dopiero zaczynam przygodę z drutami i szukam odpowiednich metod. Znalazłam też coś takiego jak włóczka katia i chyba na niej chciałabym zacząć swoją naukę.

  OdpowiedzUsuń