sobota, 6 kwietnia 2013

Przerabianie drutami do warkoczy


Do wykonywania warkoczy najlepiej jest używać specjalnych, wygiętych drutów.Na zdjęciu widzimy drut o rozmiarze 4 mm oraz 3 mm.
Druty do warkoczy, podobnie jak zwykłe druty, mają różne rozmiary.Oczywiście do robótki używamy takiej grubości drutów pomocniczych, jakimi przerabialiśmy wcześniej. Mogą być ewentualnie o pół rozmiaru mniejsze.


Przekładanie oczek na drut do warkoczy ma spowodować zmianę kolejności przerabiania oczek dzięki czemu skręcają się one tworząc warkocz. Jeżeli drut do warkoczy umieścimy z przodu robótki oczka skręcą się w lewo. Jeżeli natomiast drut umieścimy z tyłu robótki oczka skręcą się w prawo.


Tutaj widzimy przykład. Na drut do warkoczy przekładamy 2 oczka. Następnie 2 oczka robimy w zwykły sposób, a potem wracamy do oczek na drucie do warkoczy. Przerabiamy je po kolei z tego drutu na prawo. W ten sposób oczka skręcają się i powstaje warkocz. W tym przypadku oczka skręcają się lewo, gdyż drut do warkoczy trzymamy z przodu robótki. Oczka możemy też przekładać np na agrafkę pomocniczą, a potem z powrotem zsunąć je na lewy drut, jednak wydaje mi się, że druty do warkoczy sprawdzają się najlepiej.

1 komentarz:

  1. Znajduję u Ciebie dość ciekawe, praktyczne posty. Swoją drogą, robię już tyle lat na drutach, a nie miałam zielonego pojęcia, że istnieje coś takiego, jak druty do warkoczy. Może dlatego, że nigdy nie korzystam z drutów pomocniczych przy robieniu warkoczy, czy jakimkolwiek przekładaniu oczek. Jednakże dziękuję za oświecenie mnie.
    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń